Svatební salon Karen Ostrava

Svatební oznámení

Svatební den je velká událost, kterou chce každý vykřičet do celého světa a nejlépe, aby se všichni radovali s ním…Právě proto je tady svatební oznámení, které je velmi důležitým a zároveň prvním krokem, kdy dáváte všem najevo, že jste se rozhodli vzít.

Kdysi svatební oznámení lidé vyráběli ručně a vše popisovali sami. Dnes je to spíše raritou, avšak k výrobě vlastnoručního oznámení se poslední dobou vrací stále více snoubenců.

Nejvíce v módě je stále ruční papír, který působí honosně, dále vzory koňů, holubiček, labutí, ženicha s nevěstou, nebo snubních prstýnků. Barvy jsou na každém a moderní jsou všechny: nejen ty pastelové, ale také bordó či tmavě zelená, nebo modrá. Mezi písmy už dlouhá léta vede zlatá, poslední dobou také stříbrná. Pozadu nejsou také klasická černá, červená nebo modrá.
Moderní jsou netradiční oznámení, které si novomanželé buď dělají sami, nebo vyberou z nabídek grafických studií. Jedná se o vtipné fotografie novomanželů, nebo obrázky, které je vystihují, doplněné vtipnými texty a legráckami.

Svatební oznámení je jakýmsi jemným a něžným vyjádřením krásné události a proto by nemělo být hrubé a vulgární. Jelikož se jedná o soukromou pozvánku, rozhodně by na něm neměli mít snoubenci tituly. Tituly se podle etikety píší pouze na oficiální dokumenty. S tím má mnoho novomanželů velké nejasnosti a neřídí se pravidly etikety. Uvědomte si, že pro příjemce takové zprávy může uvedení titulu vypadat jako vychloubání. Proto tituly zanechte v práci a do oznámení vložte jen lidskost a lásku.

Existují určitá pravidla, co by svatební oznámení mělo obsahovat: především celá jména obou partnerů, datum, čas svatby, místo obřadu a adresu alespoň jednoho ze snoubenců, na kterou lze posílat gratulace.
Oznámení by mělo odejít maximálně čtyři týdny před samotným konáním svatby, aby měli svatebčané dostatek času se připravit. Není žádnou zvláštností, když snoubenci oznámení odešlou i tři měsíce před obřadem.

Pokud chceme adresáta pozvat na svatební hostinu, přikládáme do obálky také pozvání ke svatebnímu stolu. V opačném případě posíláme jen oznámení. Dále je vhodné přidat instrukce ke svatebnímu dni a jeho harmonogramu, v neposlední řadě také informaci o darech či svatební list s telefonním číslem na koordinátora.
10.04.2008 15:05:52
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one