Svatební salon Karen Ostrava

Peníze a kolik lidí bude na svatbě?


Další věc, kterou je důležité vzít na vědomí, jsou peníze. Organizace svatby není v žádném případě levnou záležitostí a stále se budou objevovat nové a nové maličkosti, které budete muset zaplatit, než se rozpočet vyšplhá ke konečné částce. Proto si určete jakýsi cenový strop, který budete chtít do svatby investovat. K tomu vám určitě pomohou i přibližné ceny svatebních věcí, které najdete o pár stránek dál. Když už budete vědět, kolik budete ochotni do svatby investovat, můžete přejít k dalšímu rozhodnutí: otázce, kolik lidí bude na svatbě. Pokud chcete ušetřit, můžete přátele pozvat až na večerní raut a odpoledne uspořádat jen oběd pro rodinu a nejbližší. Předběžně si zkuste udělat seznam lidí, které byste na své svatbě chtěli oba mít. Pokud se ani v tomto okamžiku nepohádáte, je to dobré znamení. Někdy je opravdu složité pochopit, proč zrovna tuhle tetičku Váš partner na svatbě chce mít, ačkoli ji neviděl od svých pěti let. Samozřejmě se seznam ještě mnohokrát změní. Spousta lidí vám odřekne, na mnohé si vzpomenete až dodatečně, ale přibližný přehled o tom, kolik bych jich mohlo být, vám první seznam poskytne.

Místo obřadu?
Další věcí je místo obřadu. Pokud jste z jednoho města, nebude rozhodování asi moc složité. Jestliže ne, zvažte, co je pro vás výhodnější, kde mají hezčí oddávací místnost, případně se zajeďte podívat na možná místa sňatku a rozhodněte.

Hostina?
Kde bude svatební hostina? Máte oblíbenou hospůdku, restauraci nebo vinárnu, případně jiné oblíbené místo, kde byste chtěli svatební slavnost uspořádat? Pokud ano, není co řešit. Rodinné prostředí a vám známá atmosféra je to nejlepší, čím se můžete ve svatební den obklopit. Neexistuje-li pro vás takové místo, zajeďte se zkušebně do pár vyhlášených hospůdek a restaurací najíst a rozhodněte poté. Zeptejte se i na názory svých známých, či kolegů v práci, kde měli svatbu oni, nebo kde se jim líbilo. Čím více známé prostředí to pro vás bude, tím více vám možná vyjdou vstříc, když budete vymýšlet svá přání a požadavky. Výběr restaurace by mělo ovlivnit také to, zdali vám například povolí vlastní slivovici, víno, cukroví či jiné věci. Chcete-li grilované prasátko a vaše restaurace ho nenabízí, domluvte, aby vám ho zajistili, případně aby umožnili přivézt si vlastní.

Termín?

Předběžně si promluvte o tom, kdy nejvíce by vám to vyhovovalo. Dáváte přednost letním měsícům, nebo jste spíše podzimní? Výběr je pouze na vás dvou. Nehleďte na rady ostatních a udělejte si vše podle sebe. Je to přeci váš den!
10.04.2008 10:33:04
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one