Svatební salon Karen Ostrava

Sbohem, svobodo

Rozlučka se svobodou se v našich zeměpisných šířkách stává stále oblíbenější a ženich a nevěsta si našli způsob, jak alespoň na chvíli vyskočit ze svatebního kolotoče, odpočinout si, uvolnit se a trošku si i zařádit.

Tento druh zábavy známe spíše z amerických a anglických filmů, kde by bez takové oslavy snad nemohla ani samotná svatební hostina proběhnout.

Způsobů, jak takovou rozlučku se svobodou oslavit a zorganizovat, je spousta. Bude jen na vás, jaký druh zábavy zvolíte a co je vám bližší.

Nejčastějším druhem rozlučky v tomto případě bývá oslava někde v restauraci, pizzerii, nebo na diskotéce, kde se dá i tančit. Pokud chcete oslavu zorganizovat doma, není nic jednoduššího než půjčit pár filmů z půjčovny, udělat chlebíčky, koupit šampaňské a pozvat své přátele. Jestliže máte možnost, můžete uspořádat i grilování někde na zahrádce.

Nikde není psáno, že rozlučku se svobodou musíte nutně oslavit každý zvlášť. Pokud si to oba přejete, zorganizujte své loučení společně. Společnost obou pohlaví si vždy společný jazyk najde, a pokud se vaši přátelé znají, není co řešit.

Jak je to s placením? Mnoho lidí se domnívá, že placení je na nevěstě a ženichovi. Donedávna to však bylo tak, že platili sami pozvaní, aby ulehčili nastávajícím snoubencům. Dnes už ani toto pravidlo neplatí a každý host si za sebe platí sám. Nevěsta a ženich zaplatí například jen prvního „panáka“ na přípitek.

Ve světě bývá pravidlem, že se rozlučka pořádá těsně před svatbou, tzn. jeden den před, nebo maximálně týden, před svatebním obřadem. Doporučuji však tuto „náročnou“ akci udělat minimálně dva týdny předem. Poslední týden je v celém svatebním kolotoči ten nejnáročnější a velmi vyčerpávající. „Tam zajeď, tohle sežeň, tohle nám chybí, někdo nepřijde...“ atd. atd.. Je toho mnoho, co ještě budete muset vyřešit, a nejdůležitější pro vás v tyto dny bude spánek.

Spánkový deficit opravdu záhy pocítíte i na sobě a budete chtít mít všechno za sebou - to byste si loučení se svobodou moc neužili. Proto raději plánujte datum své rozlučky s rozvahou a klidem tak, aby to pro Vás bylo pohodlné a nenáročné. Nikdo by se přeci nechtěl dívat na zívající nevěstu v den, který patří jen jí!
10.04.2008 12:31:34
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one