Svatební salon Karen Ostrava

Harmonogram svatebního dne

Máte před svatbou a už teď se děsíte toho, že všechno nestihnete a na něco určitě zapomenete? Nějaká ta chybička se vloudí vždycky, můžete se však pokusit udělat předběžný plán, jak by váš svatební den měl vypadat. Potom vy i ostatní budete klidnější, když budete vědět, že jedete podle plánu a nezapomněli jste na prstýnky, náhradní boty, nebo navštívit kadeřnici.

Před dnem „D“ všechno pečlivě zvažte, udělejte seznam automobilů a kdo, v jakém autě pojede, při stresu to nebudete mít čas ani chuť řešit. Dále naplánujte dostatečné množství času na kadeřnici, manikérku a kosmetičku, protože u nich se můžete zdržet nečekaně dlouho. Zajistěte člověka, který zajede pro svatební květiny (nejlépe ženich se svým kamarádem či maminkou). Dále pak budete potřebovat pomoc se zdobením aut (předem se dohodněte, kdo tento úkol zajistí, nejlepší jsou kamarádky, muži si s tím nemusí poradit tak dobře), dalšího člověka pověřte rozdáním voniček hostům atd.

Čím tedy svůj svatební den odstartovat a čím pokračovat?
Když vstanete do svatebního dne, první se rozhodně pořádně nasnídejte, i když se Vám nebude chtít a bude Vás provázet nervozita a stres. Čeká Vás náročný den a jídlo je vždy základ. Až potom se vrhněte do svatebních příprav. Dalším důležitým bodem programu bude kadeřnice. Záleží samozřejmě na složitosti účesu, délce Vašich vlasů a podobně, ale bývá to zpravidla ta nejdelší část přípravy. Počítejte s tím, že u kadeřnice strávíte i tři hodiny. Po kadeřnici by měla následovat kosmetička, která Vás zkrášlí. Manikúra, případně pedikúra by měla následovat ihned poté, nebo zároveň s kosmetikou či vlasovou péči. Pokud k Vám tyto specialistky přijedou domů, mohou pracovat všechny současně a odpadají Vám tak problémy, koho navštívit dřív.

Další program lze poradit jen těžko, každý má svůj den naplánovaný jinak. Potom by mělo následovat oblékání ženicha a nevěsty, každého samozřejmě zvlášť a příchod ženicha za nevěstou s kyticí. Tehdy by Vás měl vidět poprvé ve svatebních šatech. Společně i s hosty pak všichni odjíždějí na místo obřadu. Po obřadu většinou probíhá focení novomanželů, ale nenechte své hosty dlouho čekat, určitě budou mít hlad a focení si naplánujte s rozumem. Následuje odjezd na hostinu a večerní zábava. Večer novomanželé odjíždějí společně na místo, kde stráví první novomanželskou noc.
10.04.2008 12:35:56
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one