Svatební salon Karen Ostrava

Hosté, zasedací pořádek,..

Pořádek musí být i kolem stolu…
Pokud se rozhodnete na své svatbě pro zasedací pořádek u svatební tabule, nic tím nezkazíte. Samozřejmě můžete nechat na svatebčanech, aby usedli, kde chtějí sami. Takový chaos však zbytečně navozuje negativní atmosféru a dlouho trvá. Nehledě na to, že zasedací pořádek vždy trvá jen prvních pár desítek minut, dokud se hosté nenajedí. Potom si sami budou řídit své tempo a přesedat, kam se jim zachce a za kým chce.

Při organizování svatební hostiny dejte pozor na rozmístění stolů. Vždy mějte na paměti, že by měly stoly být tak, aby bylo všechno vždy dobře dostupné a všichni viděli na novomanžele, kteří jsou pochopitelně pokaždé v čele. Nejčastěji se stoly vykládají do písmene „T“, nebo „U“.

Podle pravidel sedí vedle nevěsty rodiče ženicha a naopak. Dnes to však není pravidlem a většinou sedí rodiče u svých dětí po jejich pravici. Pokud to stůl dovoluje, sedí svědci vedle rodičů, v případě stolu do T, sedí naproti novomanželům. Další místa, braná od snoubenců, zabírají sourozenci a starší členové rodiny, jako jsou prarodiče a praprarodiče. Dále následují vzdálenější příbuzní a za nimi přátelé a známí. Při rozmisťování přátel mějte na pozoru jejich věk, vzdělání, práci, zájmy, zdali mají děti atd. Vždy k sobě posaďte lidi, o kterých víte, že se znají a rozumí si, případně že by si mohli rozumět, pokud budou představeni prvně.

Jmenovky na stole, ozdoba i praktická věc
Jmenovky na stůl nejsou jen praktické kartičky, které mají hostům sdělit, kam si usednout při příchodu na hostinu. Slouží také jako velmi krásný a originální doplněk celé sváteční tabule.

Pokud si netroufáte na výrobu vlastních jmenovek, můžete zvolit některé z grafických studií, které vám s výrobou pomůže. Uvedu pár tipů, jak lze jmenovky vyrobit doma:
- Klasika, na karton napíšete jen jméno hosta a například i jeho povahu, či co je k vám do rodiny. Lidé se nad tím pobaví a bude to originální.
- Ovoce, zelenina či jiná dobrota, na kterou napíšete jméno například zlatou gelovou propiskou
- List břečťanů či růže
- Perníčky, pracný, ale moc krásný nápad na svatební jmenovky
- Kamínky, které posbíráte v přírodě, můžete využít i takto
- Suchý rohlík nadepsaný jménem ocení každý kreativní člověk
- Figurka lego držící kartičku se jménem
- Balónek se jménem svatebčana připevněný k židli
- Minilahvička vína se jménem
- Čokoládou napsaná jména na bílém talíři
- Malé čokoládky s vlastnoručně vyrobeným obalem se jménem svatebčana
- Korková zátka od vína s připevněnou kartičkou atd.

Nápadů je opravdu spousta, stačí si jen vybrat, případně vymyslet vlastní a ještě originálnější. Uvidíte, že hosté to velmi ocení a kartičku se svým jménem budou chtít odnést domů na památku z vaší svatby. Kartičky zakomponujte do barvy a stylu vaší svatby a výzdoby svatební tabule.
10.04.2008 12:46:26
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one