Svatební salon Karen Ostrava

Jak pobavit hosty?

Důležitá je na svatbě i zábava, aby se hosté po nějaké době nezačali nudit. Zde najdete pár nápadů na zábavu tradiční i méně tradiční, ale se zaručeným úspěchem, jak u hostů, tak i snoubenců.

Vypouštění holubiček:
velmi romantický a krásný zvyk, kdy snoubenci po obřadu vypustí bílé holubice na znak toho, že manželství není žádným ostrým svazováním a jsou stále volní, jako ptáci.

Ohňostroj:
trošku drahá, ale krásná zábava na svatbě. Na Internetu dnes určitě najdete spoustu firem, které vám takovou atrakci na svatbě zařídí.

Svatební kniha:
zkuste si ji sama vyrobit, nebo koupit již hotovou. Někdy k večeru, kdy už každý svatebčan má nějakého toho panáčka v sobě, ji dejte kolovat, aby vám tam každý něco hezkého napsal. Doma se nad tím zaručeně pobavíte.

Falešná nevěsta:
poproste někoho z vtipných přátel, aby vám ji na svatbě zahrál. Jde o to, že falešná nevěsta musí přemluvit novomanžela, aby s ní odešel, protože ona je lepší než Vy. Měla by mu pohrozit, že má doma jeho děti, nezaplacené dluhy a podobně. Případně by se od ní měl manžel vykoupit, aby mu dala navždy pokoj.

Orientální tanečnice, kouzelník:
to už je na vás, koho si pozvete a čí představení byste na své svatbě rádi viděli. Jisté je, že taková produkce hosty zabaví a nebudou se nudit! Pozor na striptérky a travestishow - není to pro každého a na svatbě to působí vulgárně.

Karaoke: asi nejlepší zábava na svatbě, která se rozjede spíše až k večeru, kdy už mají hosté něco vypité, ale pak to stojí za to. Přichystejte takové písničky, které pobaví i samy o sobě. Například v polském jazyce, nebo Káju Gotta. Karaoke si můžete buď půjčit od profesionální firmy, nebo svépomoci udělat sami, případně sehnat nějaké podklady na Internetu. Pro základní karaoke stačí mít k dispozici notebook, patřičný software a mikrofon.

Svatební noviny:
noviny, které si připravíte předem, zajistí, že se svatebčané nebudou nudit v dlouhých prodlevách, nebo v pauzách, kdy nebude na svatbě jiná zábava. Zvolte proto vtipný a uvolněný způsob, kterým noviny napíšete. Co takové noviny mohou obsahovat? Jak jste se seznámili, svatební vtipy, vaše oznámení, průběh svatebního dne, vtipné obrázky, nebo vaše fotografie od dětství až po současnost. Fantazii se meze nekladou. Noviny oceníte například ve chvíli, kdy se budete fotit v ateliéru a svatebčané musí čekat venku. Takhle si počtou a ještě se dozví něco zajímavého o vás, vašem životě a vztahu.

Boj o židli: určitě tuto hru znáte ještě ze školky: na parketu tančí určitý počet lidí okolo židlí, kterých je ale o jednu méně. Když hudba přestane hrát, všichni si musí rychle sednout na židli. Ten, na koho židle nezbude, vypadává. Tuto hru lze hrát i v párech, pravidla jsou stejná, akorát vždy tančí spolu jeden pár a musí si sednout na jednu židli. Muž na židli a jeho partnerka k němu na klín. Pár, který žádnou židli neukořistí, vypadává.

Bramborový nebo pomerančový tanec:
k této hře můžete použít například brambory, ale při troše odvahy třeba i vejce:) Cílem je udržet co nejdéle při tanci předmět mezi čely muže a ženy. Pár, který ovoce či bramboru upustí, ze hry vypadává.

Co o sobě víme: manželé se posadí zády k sobě a dostanou vždy stejnou otázku. Například, „Jakou barvu kartáčku má váš manžel?“ a podobně. Oba odpoví, žena to co si myslí, muž podle skutečnosti. Odpovědi je nejlepší psát na papír, aby žádný ze snoubenců nemohl opisovat. Potom se odpovědi vyhlásí na veřejnosti, nebo je moderátor a bavič přečte. Je moc zajímavé sledovat, jak různé detaily a maličkosti o sobě ti dva nevědí :).

Poznej svého milého:
tak bych nazvala hru, kterou lze hrát v různých variantách a verzích. Smyslem je, aby žena nebo muž poznala svého milého podle určité části těla, nebo oblečení. Například: žena se posadí na židli, zaváže si oči. Několik mužů si vyhrne kalhoty a manželka má poznat svého vyvoleného podle kolena, nohy, kotníku, případně ucha, zápěstí či nosu. Fantazii se meze nekladou, poznávat můžete, podle čeho chcete.

Tombola:
můžete uspořádat klasickou tombolu, kterou ale raději předem připravte. Taková tombola vám přinese určitě nějaké peníze a zároveň se pobavíte. Jako dary do tomboly zvolte laciné a vtipné věci, jakou jsou například dětské sluneční brýle, minilahvičky alkoholu, skákací kuličku, salám a podobně.

Balónkový tanec: dvojicím na tanečním parketu se přivážou ke kotníkům mužů balónky. Když začne hrát hudba, dámy se snaží propíchnout jiným tanečníkům balónky svými podpatky. Kterému páru balónek praskne, musí z kola ven. Vyhrává poslední pár, kterému balónek zůstane celý.

Prasknutí gumy či balónku:
tato hra je určena pro páry. Pánové si sednou na židli a na stehna si dají napůl nafouklou ochranu nebo balónek. Když moderátor soutěž odstartuje musí žena balónek prasknout tím, že po něm bude skákat pozadím. Pár, který první praskne balónek, vyhrává. Na zničení balónku se nesmí použít ruce ani žádné jiné pomůcky
10.04.2008 12:57:28
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one