Svatební salon Karen Ostrava

Hudba je jednou z velmi důležitých částí vašeho svatebního dne. Celý den díky ní bude krásnější, osobitější a třeba i romantický a veselý. Je důležitá nejen na svatební hostině, kde pobaví svatebčany při jejich tanci a zábavě, ale především na obřadu, kde podkreslí nádhernou a dojemnou atmosféru celého svatebního rituálu. Hudební doprovod proto musíte zajistit po celou dobu vašeho společného dne a to je také důvod, proč se nad ním stojí zamyslet trošku déle a pečlivě vybírat.Svatební obřad
Jste zvyklí ze svateb na klasický svatební pochod? Dnes už nemusí znít jen provařená klasika - hudbu si totiž můžete naplánovat sami! Existuje píseň, která vás dva vyjadřuje, při které jste se například seznámili, poprvé tančili, či máte s ní spjatou jinou příjemnou vzpomínku? Neváhejte a zvolte právě tuto hudbu na váš ojedinělý obřad! Nevíte-li o žádném takovém songu, nevadí. Projděte si Internet, projeďte CDéčka a poslouchejte a poslouchejte, co se vám líbí. Potom stačí jen zajít na vaše obřadní místo a dohodnout podmínky, za kterých vám hudbu mohou pustit.
Leckdy se stává, že matriční úřad je vám schopen zajistit živý hudební doprovod, který umí zahrát vaši píseň - to pokud byste si přáli něco osobitějšího a hudba hraná z magnetofonu by vám vadila. Plánujete-li svatbu v kostele, nejprve svůj výběr konzultujte s farářem či oddávajícím - mohou mít v tomto ohledu velmi přísná pravidla. Vyvarujte se tvrdých rockových a podobných žánrů, které se na svatbu nehodí a určitě vám ani nebudou povoleny. Písně, které se vám líbí doma v obývacím pokoji, nemusí tak krásně znít v obřadní síni, volte proto pečlivě a s citem.

Svatební hostina
V tomto výběru, na rozdíl od hudby na obřad, můžete být volnější. Zvolte takový styl, který se líbí zrovna vám a který by mohl uspokojit a pobavit i ostatní svatebčany.

Hudba živá, reprodukovaná, nebo snad DJ? Vše má své pro a proti, záleží jen na vás, co se vám líbí více. Živá hudba má osobité kouzlo a příjemný je i kontakt s hudebníkem, nevýhodou je však omezený repertoár, stále stejný hlas a například nezvládnutí mnoha písniček. Nevýhodou také může být cena: jedná-li se o vícečlennou kapelu, můžete za večer utratit i pět a více tisíc. Reprodukovaná hudba (například doma nahrané CD s vlastním výběrem písniček) vám sice nezajistí přímý kontakt se zpěvákem, zato může značně ušetřit vaší kapse. Je však potřeba myslet na někoho, kdo se celý večer o výměnu CD a hudby postará. DJ je velmi populární u mladých lidí, dokáže namixovat skoro vše, na co si vzpomenete a tak se i z klasiky může stát příjemný „popík“, který roztančí hosty a o to přeci jde, ne?

Nezapomeňte dát hudebníkovi, nebo člověku, který se vám bude starat o hudební doprovod, seznam, pro vás důležitých písní. Musí vědět, kterou písničku pustit na první tanec, případně tanec matky se synem a podobně. Dohodněte také oblečení hudebníků, aby vám příliš nenarušovali vzhled svatby. Dále se jich zeptejte na podrobnosti, zda budou vyžadovat večeři, kolik bude jejich vystoupení stát, jakou zábavou zaplnit přestávky, zda jsou ochotni váš večer také moderovat atd.. Zajistíte-li si všechny detaily předem, budete mít příjemný a ničím nerušený svatební den.
10.04.2008 14:27:13
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one