Svatební salon Karen Ostrava

Kdo a jak jede

Svatební kolona
Svatební kolonu můžete uspořádat různými způsoby. Základem je otázka, zda mají snoubenci jet zvlášť, nebo spolu. Druhá varianta není moc častá, ale popíšeme si řazení automobilů v obou případech. Z obřadu snoubenci VŽDY odjíždějí společně do místa hostiny, ateliéru či jinam. Nemáte-li dostatek vozů na svatbu, požádejte přátele, nebo zajistěte tuto službu u autodopravy.

První varianta řazení vozů
- v prvním voze sedí ženich se svou matkou
- v druhém voze jede matka nevěsty s otcem ženicha
- svědci
- prarodiče, příbuzní
- známí, přátelé
- v posledním voze završuje kolonu nevěsta se svým otcem

Druhá varianta řazení vozů
- první vůz obsadí ženich se svědkem (svědky)
- ve druhém voze jede matka nevěsty s otcem ženicha
- svědci (či jen svědek nevěsty), příbuzní, prarodiče
- přátele, známí
- v posledním voze pojede nevěsta s otcem, či s kým si sama vybere podle důležitosti

Třetí možnost řazení svatební kolony, která je méně častá
- všichni rodiče dohromady
- ženich s nevěstou
- svědci
- ostatní svatebčané podle důležitosti

Tyto rady nemusí být směrodatné a nejsou rozhodně žádnou povinností - měly by být jen inspirací, jak to obvykle chodí. Můžete si sestavit své vlastní řazení svatební kolony. Vy sami nejlépe víte, s kým chcete cestovat, kdo je pro vás důležitý, nebo kdo s kým v autě nemůže sedět, protože si například nerozumí.

Postarejte se o to, aby všechna auta byla nazdobená alespoň malou ozdobou či stužkou (zajistěte dostatek stužek, myrtových koleček a podobně). Svatebčany upozorněte na to, aby si svůj automobil před svatebním dnem umyli – zvláště pak ti z daleka.

Čím se dopravit na místo obřadu?
Váš svatební odvoz by vás měl vyjadřovat a splnit to, co jste si vždycky přála…. Dnes profesionální služby nabízejí velký výběr „vozítek“, které vás na místo konání obřadu dopraví. Omezením pro vás mohou být jen finance, zbytek lze vždy zařídit.


Co třeba pronájem limuzíny? Toužila jste vždy, že se svezete jako známá hvězda v bílé limuzíně a cestou budete popíjet šampaňské? Není problém – pronájem takové limuzíny vás nevyjde příliš draho. Pozor si dejte na to, aby se měla kde u vašeho domu otočit. Další možností jsou kočáry tažené koňmi, koňský hřbet (pozor na roztrhání šatů, počasí atd.), džíp, veterán, veselá malá vozítka či luxusní auto. Oblibě se poslední dobou těší „Hummery“, vhodné spíše jako svatební vůz pro ženicha. Máte-li kamaráda, sousedy, nebo známé s hezkým autem, požádejte je! Můžete tak ušetřit a navíc známý člověk bude adaptabilnější vašim požadavkům.

S nazdobením vám pomůže květinářka či společnost, která vozidla pronajímá. Tato služba je dnes zcela běžnou záležitostí. Nezapomeňte na to, že není nutné mít na kapotě svého automobilu jen „nevěstu a ženicha“ v podobě panenek. Velmi populární jsou také velké prsteny, plyšáci (například váš oblíbený symbol, talisman, nebo oblíbená postavička z pohádky), cylindr, kytice a to jak umělá tak živá, nebo jen pruh organzy.
10.04.2008 14:29:58
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one