Svatební salon Karen Ostrava

Fotografie a video

Ojedinělost takto významné situace si zaslouží, aby byla navždy zdokumentována a uchována nejen ve vašich vzpomínkách. Ty samozřejmě navždy zůstanou ve vás a nikdo vám je nemůže vzít, ale jistě jednou vy i vaše děti a vnuci ocení, když se budou moci podívat na to, jak byli rodiče/prarodiče krásní a jak moc z nich hořela láska.

Svěřte proto raději tuto práci odborníkům, předejdete tak zbytečným zklamáním a uplakaným očím nad nepovedenými fotografiemi a videem. Ti se postarají, aby vaše vzpomínky byly krásně zdokumentované a nezapomenutelné. Vždyť jen tak málo věcí vám ze svatby zůstane – váš muž, prstýnek na ruce a video :)

Fotografie
Fotografa vybírejte dlouho dopředu, prohlédněte si jeho práce, pokud se vám nebudou líbit, nebuďte skromní a jděte o dům dál. Vy jste zákazník a vám se musí práce líbit. Až najdete toho pravého, konzultujte s ním všechno, co vás jen napadne. Tady je malý seznam věcí, které je dobré si zjistit – kolik bude stát? Je možné, aby byl přítomen po celou dobu svatebního dne? Vlastní ateliér, kde se dá případně schovat před deštěm? Zná okolí, kde se budete fotit? Pokud ne, požádejte ho, aby s vámi terén prošel. Doporučí vám nějaká zajímavá místa v okolí, o kterých nevíte? Fotografuje na klasický film, či digitální fotoaparát? V jakém provedení hotové fotografie dostanete: na CD, nebo již jako hotové snímky? Za jak dlouho budou fotografie hotové? A tak dále…jistě sami vymyslíte spoustu dalších věcí, které vás budou zajímat.

Na co byste si měli dát při focení v den svatby pozor?

Jedná se především o takové detaily, které mohou narušit výsledný vzhled vašich svatebních fotek. Dejte si především pozor na odhalená ramena s vykukujícími neopálenými ramínky od plavek. Slaďte rodiče, aby na fotografiích nevypadali jako papoušci a upozorněte hosty na to, aby neměli v den svatby na sobě bílou barvu – nevěsta jste v tento den jen vy. Přepudrujte si nos, abyste se na svatebních fotografiích neleskla, pozor na uplakané oči a červený obličej po dojetí z obřadu. Kytici na dlouhém stonku držte květem nahoru, ne dolu – vypadá to velmi ošklivě a fotografie, pak nejsou to pravé. Pozor si také dejte na drobnosti, jako jsou nakřivo nasazený náhrdelník, kravata či přetočená náušnice. Drobnost, která vás bude dráždit při každém pohledu na fotografie. Z tetování udělejte přednost a nesnažte se ho skrývat – schované pod krajkami nevypadá hezky. Vyspěte se, abyste neměli kruhy pod očima a nemějte na obličeji žádné flitry, které by na fotografiích zbytečně svítily a kazily je.


Svatební fotokniha

Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale jedná se o úžasnou věc, která potěší, pokud ji darujete jako památku rodičům, prarodičům, ale i sami sobě. Vypadá jako klasická vázaná knížka, kterou znáte z knihkupectví, jen uvnitř není text žádného románu či detektivky, ale vaše fotografie, poskládané do příběhu, který si sami zvolíte. Můžete fotografie různě skládat, otáčet, dávat přes sebe a především – psát k nim romantické či vtipné komentáře. Na rozdíl od alba, nemusíte zbytečně platit zvlášť za album a zvlášť za vyvolané fotografie. Vázaná kniha se jen tak lehce nezničí a bude věčnou a krásnou vzpomínku na vaší romantickou svatbu. Fotoknihu nabízejí v současnosti především internetové zásilkové fotolaby.


Kameraman
U videa platí stejná pravidla. Hlavní je však přirozenost. Nesnažte se něco na kameru hrát a nejlépe vlastně bude, když si jí vůbec nebudete všímat. Video tak bude působit, jako romantický přirozený film, který si budete pouštět pro krásnou vzpomínku. I s kameramanem se domluvte na otázkách, jako jsou – zdali vám bude při ruce celý den, jaká je jeho cena a podobně. Trvejte na ukázkách práce! Zjistěte si také, zda kameraman a fotograf budou jezdit svým vozem (z obřadu na hostinu atd.), nebo potřebují zajistit odvoz. U videa je také důležitý hudební doprovod. Vyberte si svůj vlastní seznam písní, který kameramanovi dodáte na CD, aby je do svatebního videa zařadil. Můžete také nechat výběr písní na něm, ale to nedoporučujeme. Nemuseli byste být spokojeni s výsledkem.

Na závěr pamatujte: krom přirozenosti a spolupráce s fotografem a kameramanem, je také důležité dát oběma profesionálům dostatek času na jejich práci. Nepopohánějte je zbytečně, dejte jim možnost správně nafotit a natočit svatební polibek a jiné důležité okamžiky vaší svatby. Snažte se jim vyjít vstříc a spolupracovat – jste to přeci vy, komu zůstanou zvěčněné vzpomínky v podobě fotografií a videa…
10.04.2008 14:28:05
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one