Svatební salon Karen Ostrava

Bílé, uzavřená pata, elegantní, vysoký podpatek anebo jehly? Tak tyto představy o svatební obuvi pro nevěstu jsou už dávno pasé!

Díky Bohu? Nebo jsme tak pohodlní, že se ani v den svatby nechceme potrápit v krásných bílých lodičkách na podpatku? Zlenivěly nevěsty, nebo se jen móda posunula někam jinam? Je to dobou, kdy je všechno volnější? Nevím, každopádně pozoruji poslední dobou stále více a více jakýsi trend být „free“ a zařídit si svatbu netradičně, což platí i v obouvání.

Krom klasických lodiček do módy přicházejí i boty bez podpatku, případně s podpatkem jiným než bílým. Často k vidění jsou takzvané „baleríny“. To jsou v podstatě lodičky bez podpatku, nebo jen na minimálním podpatečku, bez klínku a jsou často vyšity flitry, případně jiným zdobením. Na noze vypadají efektně během léta, ale na svatbu? Pro nevěsty, které dávají přednost opravdu volnějšími stylu, budou ideální, ale pro bohatě zdobené a vyšité šaty, zvolte raději jiný typ obuvi.

Botky s otevřenou špičkou, případně sandálky, nebo jiné páskové boty jsou moc hezké. Při letních svatbách nemohou zkazit žádnou parádu, ale pozor na punčochy! Pokud se rozhodnete pro ně, dejte si pozor, aby zesílená špička a pata punčoch nebyla vidět v otevřené botě. Vypadalo by to nehezky a proto raději zvolit punčochy bez zesílené paty a špičky, nebo je nechat doma úplně.

Nad barevností bot už snad dnes nemůže být ani polemika. Letí naprosto všechno, i když v čele je samozřejmě barva bílá, béžová a ostatní světlé odstíny. S narůstajícím počtem rudých svateb, ale stoupá i obliba této barvy. Červené lodičky na podpatku, rudá růže ve vlasech a rudé nehty? Že se to na svatbu nehodí? Ale kdepak! Zapomeňte na předsudky a podívejte se na to, jak taková nevěsta vypadá…opravdu efektní a zajímavé.

Krásně a velmi ladně na nožce působí boty v barvách kovů. Taková stříbrná, zlatá nebo měděná, to je teprve originální, působí něžně, zároveň velmi moderně a extravagantně. Stříbrná či zlatá, obohacena o křišťálově kameny? Takové boty jsou dnes normální i na každodenní nošení, tak proč ne na svatbu? U tohoto typu bot ale rozhodně volte vyšší podpatek, protože nízký působí spíše směšně.

Přezouvat? Rozhodně! Pokud nejste zvyklá na vysoké podpatky a víte, že vás nohy po nějaké té chvilce začnou bolet, raději si nachystejte boty na přezutí. Na obřad tak můžete být krásná, na vysokých jehlách a po zbytek dne - určitě vám to všichni prominou - se můžete pohybovat v nějakých ladných bílých či jinak barevných sandálkách. Rozhodně si před svým velkým dnem nezapomeňte koupit gelové vložky do bot. Ty vám zaručí, že na podpatcích vydržíte déle, nohy nebudou pálit a neznepříjemní Vám tak Vaši náladu ani důležitý den.
10.04.2008 12:42:01
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one