Svatební salon Karen Ostrava

Povinností řidiče

 

Povinností řidiče ( nejen v tomto, ale ve všech případech, ať už řídí cokoli ) by mělo být samozřejmě nevěstě pomoci z auta a do auta, otevřít dveře, podat pomocnou ruku. Nevěsta počká , až bude v tomto směru obsloužena. Nevěsty, nehodí se, abyste se samy soukaly do auta a už vůbec ne před radnicí z auta. Počkejte, až řidič či někdo z přítomných pánů Vám nabídne pomocnou ruku. A ženichové, pokud se k tomu nemá nikdo z ostatních přítomných mužů, postarejte se o to sami.

V některé  rodině se   najde osobní automobil luxusnější značky dostatečně prostorný, aby se do něj nevěsta vešla. Pokud ne, oslovte známé, kamarády, případně si automobil půjčte v některém z luxusních autosalonů či objednejte u firmy specializující se na svatební dopravu. Pamatujte na to, že nevěstiny šaty jsou obvykle dosti objemné a je potřeba, aby se do auta vešly a nevěstě se jakž takž pohodlně nastupovalo. Zavrhněte tedy předem auta třídveřová ( rozhodně se nehodí, aby se nevěsta soukala do zadní části auta přes přední sedadlo ) a auta malých rozměrů, do kterých se nevěsta nemusí pohodlně vejít a mohou utrpět její šaty. Pokud se svatba koná v letních měsících, rozhodně by mělo být auto vybaveno klimatizací, aby se nevěsta v krásných šatech nemusela potit v rozpáleném autě . Pokud se týče kabrioletů, takdy je na zvážení vzdálenost k oddacímu místu a rychlost jízdy. Předpokládejte, že nevěsta je upravená a učesaná a rozhodně bude chtít, aby jí účes vydržel, což se jaksi neslučuje s rychlou jízdou v kabrioletu. Navíc, do kabrioletu se vejde pouze nevěsta s řidičem ( na předních sedadlech) , vzadu obvykle není místo žádné anebo velmi omezené.

Na výzdobu auto pro nevěstu je kladen rozhodně větší důraz než na auta ostatní . Dříve se dávaly především panenky, které už ale dnes příliš nefrčí. Použít můžete různé dekorace z živých či umělých květin, organzové, tylové či vliselinové šerpy různě zdobené , nabídek je spousta a většinu dekorací si můžete půjčit ve svatebních salonech či nechat zhotovit v květinářství. Pokud se týče živých květů, je potřeba počítat s tím, že zejména v letních měsících na žhavé kapotě květiny vydrží maximálně tak na dobu obřadu a velice rychle zavadnou. Dekorace se obvykle dává na přední kapotu auta , ale dnes už se zdobí také boční kliky či zadní část auta anebo boční okénka . Nedávnou novinkou jsou také samolepící nápisy na okna nebo samolepící etikety na SPZ anebo různé magnetické tabule s nápisy NEVĚSTA, ŽENICH či NOVOMANŽELÉ  apod., které můžete na auto upevnit. Barevně by výzdoba měla ladit s celkovým laděním svatby ( tedy s kyticí apod. )

Také musíte počítat s tím, že s většinou dekorací upevněných na kapotě auta budete muset jet pomaleji než obvykle a pokud Vás čekají přesuny na větší vzdálenosti, bude lepší dekoraci při jízdě na dálnici sundat a připevnit ji znovu až před místem obřadu. Při rychlé jízdě by Vám mohla z auta spadnout a zničit se. Takže se důkladně přesvědčte, že jste ji připevnili správně ( obvykle se připevňuje pomocí umělohmotných přísavek na čistou kapotu ) a jízdu přizpůsobte zdobení auta.

24.09.2008 12:18:56
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one