Svatební salon Karen Ostrava

Svatební řeč otce nevěsty 3

Milá Sabino, milý Michaeli , milí hosté!

Konečně je to tady, Sabino a Michaeli. Přišel den vašich snů a touhy. Řekli jste své ano a stali se před bohem i lidmi manželským párem. Dnes jsme se zde sešli, abychom tuto událost společně oslavili. Vážení hosté, srdečně vás vítám! Chceme společně strávit veselý a ničím nerušený den.
Ještě zpět k vám, milá Sabino a Michaeli , všichni, kdo se zde sešli, jsou jistě rádi, že se dočkali tohoto dne.  A nezrodil se tak snadno, když jste se poznali, nebyl tento šťastný konec ještě v dohledu.Nikdo nemohl předvídat, že vás vztah povede až k dnešnímu vyvrcholení. Museli jsme nejednou přetrpět potoky slz, uplakaný obličej a tísnivou náladu v domě. Ale vzájemné potyčky jsou jistě častou kulisou při vzájemném namlouvání. Pokud si vzpomínám, bylo tomu tak i u mne a mé drahé manželky - alespoň podle ní.
Jeden básník řekl : Pokud může být ráj na zemi, je to jedině ve šťastném manželství. Ptáme-li se manželů, co je šťastné manželství, dostaneme nejrůznější odpovědi. Jedni říkají, že je stmelují těžkosti a utrpení, jiní věří na společné povolání a společné koníčky, jiné zas spojuje sportovní činnost. Ale většina asi řekne, že rozhodující je vzájemná láska. Ale co znamená to slovo láska? Je to snad touha , žádostivost, oddanost, náklonnost? Pro mne to znamená snášet se s druhým ve zdraví i nemoci, brát jeden druhého takového jaký je, ne jakého ho chceme mít. Teprve po delším společném soužití člověk ví, jak se má ke druhému chovat a starat se o něj. Láska je jakousi maltou manželství. Ani šťastné manželství se neobejde bez boje. A důležité přitom je umět především ustupovat, ne vítězit.
Ale abych zbytečně nemluvit - přejeme vám, abyste si vždy zůstali v lásce plně oddaní. Teď pochopitelně jste, to je samozřejmě, ale přejeme Vám , abyste takoví zůstali i ve špatných dnech, v radosti i v žalu. A teď se chopme skleniček a připijme našim novomanželům!

 

Pokud není přítomen tatínek nevěsty, může se tohoto úkolu zhostit i její svěděk, bratr či jakýkoli jiný blízký člověk nevěstě či ženichovi.

24.09.2008 11:49:23
Karin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one